و خاصیت تنهایی این است ...

یه روزایی هست که تنهایی بیشتر خودشو به رخت میکشه مث آفتاب صبحای تابستون که با قدرت تمام طلوع می کنه و ضخیم ترین پرده های عالمم که برای اتاق خوابت بگیری، مجبورت میکنه از جات پاشی و بی خیال خواب طولانی روز تعطیل بشی.

یه روزایی هست که تنهایی فرو میره تو عمیق ترین قسمت سینه ات... مث یه تیکه ریز لیوان شکسته که مدت ها از شکستنش گذشته و تو یه روز معمولی که مشغول کاری و اصلا فراموش کردی که فلان روز فلان لیوان از دستت افتاده وشکسته، سوزش عجیبی تو کف پات حس میکنی و از لحظه تحلیل اینکه این لعنتی از کجا اومده تا چرخیدن زبون تو دهنت و کشیده شدن "آ" ی ِ "آخ"، چشم بر هم زدنی طول میکشه.

یه روزایی هست که تنهایی خیس خیست میکنه مث روزایی که وقتی دمای بیرون رو چک میکنی تا بری بیرون و مطمئنی از بارون خبری نیست، درست وقتی خریدت رو کردی و کیسه های خرید گذاشتی تو کارت و پاتو از در فروشگاه گذاشتی بیرون، آسمون یه چشمک میزنه و همه ی توانشو به کار میگیره تا تو و همه کیسه های خریدت رو غرق آب کنه و فاصله 200-300 متری در فروشگاه تا ماشینت رو به یه فرصت استثنایی برای به مسخره گرفتن قدرت پیش بینی بنی بشر تبدیل کنه.

خاصیت تنهایی همینه... سمج، سوزنده و غیر قابل پیش بینی !

اگرچه تو همین تنهاییِ که آدم دلش می خواد قد همه روزایی که که سکوت نکرده، سکوت کنه، قد همه لحظه هایی که فکر نکرده ، فکر کنه و قد همه روزایی که ننوشته، بنویسه. مث امروز ...  که بلاخره بعد یکی دو روز سردرگمی و سر و کله زدن با توانایی های زنانه ام، تونستم با اقتدار، دیواره آندومتری رو خراب کنم و همزمان که دل و کمر و پهلوهام رو با پتو می پیچم و ادویل سبز ژله ای رو میذارم تو دهنم، برای آقای نارنجی، که سرما خورده معجون سرماخوردگی خاله زهرا هم بزنم و مث یه مادر صبور نوازشش کنم  و با استامینی فون و کلد افکس، به خوردش بدم و آرزو کنم همه مریضی های عالم باشه برای من و تن خسته ام نه این پسر دوست داشتنی که وقتی مریض میشه، معصوم تر و دوست داشتنی تر میشه ! و به این فکر کنم شب هنوزم آبستن تنهایی و من گاهی تنها ترین آدم روی زمینم !

پ.ن: همسرخان از این پس "آقای نارنجی" خوانده خواهند شد.

 

/ 11 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

سلام از وبلاگت دیدن میکنم و متن هات را میخونم یه جورایی ازتون خوشم میاد راستی شما دقیق شغلتون چیه ؟ راستی در مورد توصیفت در مورد کانادا جالبه برام آدم بیشتر باهاش آشنا میشه بوسسسسسسسس

آزاده

قشنگ بود.کاش که تنهایی ها مون هیچوقت عمیق نشن

نیره

عوضش توی این تنهایی به همدیگه نزدیکتر میشید.

زرین

سلااااااااااااااااااااااااااام. خوبی؟ احساستو می درکم. خیلیا ممکنه درگیرش بشن ولی همونطور که توی حرفهات گفتی این حس با اینکه بعضی وقتها خیلی اذیت میکنه ولی باعث رشد و پیشرفت آدمها میشه. شاد باشی زهرا جون.

شیشه

تنهایی بدترین اتفاقی هست ک تو زندگی هرکسی رخ میده. . . .

فاطمه

ضخیم [خجالت] ... خانوم مهربون [قلب]

Lithium

تنهایی به همه آدمها سخت میگذره ... ولی عروج انسان همیشه در تنهاییاش اتفاق می افته . حسادت کردیم به آقای نارنجی شما

mahtab

سلام قلمت عالی بود عالی تر شده خیلی زیباتر می نویسی [قلب]

راحله

سلام ایشالله زود حامله میشی از شکستن دیواره اندو ناراحت نباش ادامه بده دفعه بعد حتما جواب میده منم حس تورو داشتم بار اول برای بچه دار شدن خیلی قشنگ مینویسی یاد جوونی خودم میفتم الا ن 37 سالمه [شوخی]